قیمت و خرید انواع کپسول آتش نشانی در قائمشهر | کپسول آتش نشانی ارزان در قائمشهر

قیمت و خرید انواع کپسول آتش نشانی در قائمشهر | کپسول آتش نشانی ارزان در قائمشهر


خاموش کننده حریق مهمترین ابزار ایمنی در برابر حریق است. این خاموش کننده ها امروزه در چند حالت تولید و عرضه می شوند که هر یک برای فضا و آتش بخصوصی کاربرد دارد. خاموش کننده های حریق تجهیزات گران قیمتی نیستند و می توان با هزینه ای پایین آنها را تهیه نمود و در مواقع بروز آتش خسارات آن را به حداقل رساند. بنابراین شما را با کلینیک ساختمانی آریابان آشنا می کنیم. به واسطه ی خرید از این کلینیک شاهد ارزان ترین قیمت و خرید انواع کپسول آتش نشانی در قائمشهر، با کیفیتی مثال زدنی خواهید بود.

این مجموعه نماینده رسمی و وارد کننده بهترین برندهای کپسول در ایران می باشد و برترین محصولات را به قیمت درب کارخانه عرضه می کند.

لازم به ذکر است که خدمات و فعالیت مجموعه ی آریابان شامل دادن مشاوره درمورد قیمت و خرید جعبه آتش نشانی در قائمشهر و مشاوره در مورد خرید و نصب بسیاری از تجهیزات ساختمانی و امنیتی از جمله مشاوره درمورد قیمت دستگیره هوشمند درب ضدسرقت در قائمشهر و… و در سایر شهر های استان مازندران نیز می‌شود.

شما برای براوورد قیمت و خرید انواع کپسول آتش نشانی در قائمشهر می توانید با دفتر این کلینیک که شماره آن در ادامه قید شده تماس بگیرید. از هزینه دقیق،آن و… مطلع شوید.

۰۹۱۱۸۰۰۸۹۰۲
۰۹۱۱۸۰۰۸۹۰۳

برای درک بیشتر و به دست آوردن اطلاعات کاربردی در مورد چیستی و انواع کپسول آتش نشانی، همچنین به منظور آشنایی بیشتر با کلینیک ساختانی آریابان و… با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید:

کپسول آتش نشانی

کپسول آتش نشانی مخزنیست استوانه ای شکل که با مواد مخصوصی تحت فشار پرشده است. این سیستم در هنگام آتش سوزی به ما کمک می کند تا آتش را مهار و از گسترش آن جلوگیری نماییم. با توجه به اینکه انواع آتش با هم متفاوت است. نحوه مواجهه با آن نیز متفاوت و وابسته به ماهیت آتش می باشد. به همین جهت در طول زمان کپسول های آتش نشانی مختلفی به وجود آمده است که هر کدام از آنها برای حریق های متفاوت مناسب و قابل استفاده است.

اجزای کپسول آتش نشانی

عموماً کپسول های آتشنشانی دارای قسمت های زیر است :

 • یک بدنه استوانه ای که داخل آن بسته به نوع کپسول ، پودر ، آب ، و یا گاز CO2 تحت فشار وجود دارد.
 • دسته نگهدارنده که جهت جابه جایی کپسول از آن استفاده می شود.
 • پین که به صورت یک سوزن بین اهرم و دسته قرار می گیرد و تا از پلمپ خود جدا نشود امکان خروج محتویات داخل سیلندر را نمی دهد.
 • اهرم یا ضامن که با فشار دادن آن پس از بیرون کشیدن پین باعث خروج محتویات کپسول می شود.
 • شیلنگ هدایت کننده که باعث افزایش سرعت مواد و هدایت دقیق آن به روی آتش می شود. در کپسول های CO2 به صورت شیپور مانند می باشد.
قیمت و خرید انواع کپسول آتش نشانی در قائمشهر | کپسول آتش نشانی ارزان در قائمشهر
قیمت و خرید انواع کپسول آتش نشانی در قائمشهر | کپسول آتش نشانی ارزان در قائمشهر

انواع کپسول آتش نشانی

آتش در شش گروه A، B، C ، D ،F و الکتریکی طبقه بندی میشود که به شرح زیر می باشد:

A: آتش هایی که در این طبقه بندی قرار می گیرند آتش هایی هستند که شامل مواد جامد ارگانیک همچون کاغذ و چوب میباشند.

B: آتش هایی که در این طبقه بندی قرار می گیرند آتش هایی هستند که در برگیرنده مایعات قابل اشتعال هستند.

C: این گروه شامل گازهای قابل اشتعال هستند.

D: آتش هایی هستند که در برگیرنده فلزات سوختنی مانند  آلومینیوم، لیتیم و سدیم میباشند.

F: آتش هایی که شامل مواد منفجره است.

 الکتریکی: شامل آتش هایی میباشد که از جرقه وسایل الکتریکی آتش سوزی را شروع میکند.

با ما همراه باشید تا با انواع کپسول آتش نشانی و کاربرد های آنها با هم آشنا شویم.

1- کپسول پودر و گاز:

از این نوع کپسول برای اطفاء هر نوع حریقی استفاده می شود. اما مؤثرترین کاربرد آن برای خاموش کردن حریق مایعات و فلزات است. تفاوت عمده این نوع کپسول ها در نوع پودری است که در آن ها استفاده می شود. این نوع کپسول مناسب است برای حریق های با وسعت زیاد، مایعات اشتعال زا، منشأ الکتریکی و گازهای اشتعال زا. این نوع کپسول مناسب برای اطفاء حریق نوع A، B،C و D می باشد.

2- کپسول CO2:

کاربرد کپسول CO2 بیشتر در اماکن سربسته و برای حریق های الکتریکی و تجهیزات الکترونیکی استفاده می شود. زیرا هادی الکتریسیته نیست و تأثیری بر روی اینگونه وسایل باقی نمی گذارد. زیرا باعث پراکندگی گاز و کاهش اثربخشی آن می شود. با توجه به اینکه قدرت پرتاب آن بین 2تا 4 متر می باشد ، می بایست تا حد امکان به آتش نزدیک شد. حداقل زمان تخلیه این خاموش کننده ها حدود 16 ثانیه است. ازاین نوع کپسول برای اطفاء حریق نوع B و C استفاده می شود.

3- کپسول فوم:

کپسول فوم با نواری خردلی به دور آن برای اطفاء حریق مایعات استفاده می شود. فوم مانند آب بر روی برخی کالاها مانند تجهیزات برقی و یا کاغذی اثر نامطلوب داشته و نباید از آن استفاده نمود. کاربرد این نوع کپسول نسبت به سایر خاموش کننده ها کمتر بوده اما بهترین خاموش کننده جهت اطفاء مایعات قابل اشعال می باشد. این نوع کپسول مناسب برای اطفاء حریق نوع B می باشد.

4- نوع آب و گاز:

جهت تأمین فشار در این نوع کپسول از گاز CO2 در داخل یک کارتریج استفاده می کنند. این نوع خاموش کننده غیرقابل کنترل است. یعنی در صورت خارج شدن گاز از کارتریج امکان استفاده مجدد از آن وجود ندارد. حداقل مدت زمان تخلیه آن حدود 60 ثانیه است. از این نوع کپسول برای اطفاء حریق لوازم چوبی، کارتن، مبلمان، فرش و … استفاده می شود. این نوع کپسول مناسب برای اطفاء حریق نوع A می باشد.

5- کپسول بیوورسال:

کپسول های بیوورسال دارای ویژگیهای زیربوده و مناسب برای اطفاء حریق های جامدات و مایعات قابل اشتعال نظیر کاغذ ، پارچه، پلاستیک، چوب، روغن ها، گازوئیل و تینر می باشد.

قیمت و خرید انواع کپسول آتش نشانی در قائمشهر

عوامل متعددی می‌توانند بر روی قیمت و خرید انواع کپسول آتش نشانی در قائمشهر تاثیرگذار باشند. از جمله این موارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • اندازه کپسول
 • کیفیت کپسول
 • مقاومت بدنه
 • برند تولید کننده و …

اما اگر قصد خرید کپسول آتش نشانی آب و گاز را دارید، بهتر است آن را از برندهای برتر بازار تهیه کنید. کپسول آب و گاز تدبیر، یکی از بهترین خاموش کننده‌های دستی ایران است که کیفیت آن با نمونه‌های خارجی برابری می‌کند.

شما عزیزان در صورت نیاز به دریافت خدمات مشاوره برای استعلام و محاسبه ی دقیق تر قیمت و خرید انواع کپسول آتش نشانی در قائمشهر و…، می توانید با دفتر فروش کلینیک آریابان که شماره آن ۰۹۱۱۸۰۰۸۹۰۳ و ۰۹۱۱۸۰۰۸۹۰۲ می باشد تماس بگیرید. بدین ترتیب شما می توانید از هزینه دقیق آن و… مطلع شوید.

قیمت و خرید انواع کپسول آتش نشانی در قائمشهر | کپسول آتش نشانی ارزان در قائمشهر
قیمت و خرید انواع کپسول آتش نشانی در قائمشهر | کپسول آتش نشانی ارزان در قائمشهر

چرا کلینیک آریابان؟

 • روابط عمومی بالا و حسن خلق پرسنل کلینیک
 • منصف بودن از نظر قیمت
 • فروش محصولات با کیفیت
 • خدمات پس از فروش و نصب محصولات
 • تنوع محصولات
 • ارائه مشاوره های کاربردی

همه این ها تنها بخشی از حسن کلینیک آریابان می باشد. شما برای اطمینان فقط کافیست در صورت نیازمند بودن به محصولات این کلینیک سری به فروشگاه بزنید تا برتری کلینیک آریابان به شما ثابت گردد.

کلینیک ساختمانی آریابان

یکی از کارآمد ترین تجهیزاتی که امروزه در ساختمان ها برای اطفاء حریق استفاده می شود کپسول آتش نشانی است.

بنابراین شما را با کلینیک ساختمانی آریابان آشنا می کنیم. به واسطه ی خرید از این کلینیک شاهد ارزان ترینقیمت و خرید انواع کپسول آتش نشانی در قائمشهر ، با کیفیتی مثال زدنی خواهید بود.

برای آشنایی بیشتر با محصولات این کلینیک و افرادش ، خدماتش و … با لمس روی 👈👈کلینیک ساختمانی آریابان وارد پیج اینستاگرامی کلینیک شوید.

تماس با ما

برای مشاوره گرفتن در مورد قیمت و خرید انواع کپسول آتش نشانی در قائمشهر و … می توانید از مشاوره رایگان متخصصان کلینیک ساختمانی آریابان استفاده کنید. بدین منظور می توانید با شماره های زیر در تماس باشید:

۰۹۱۱۸۰۰۸۹۰۲

۰۹۱۱۸۰۰۸۹۰۳

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *