طراحی پلان و نمای داخلی در آمل | هزینه طراحی پلان و نمای داخلی | طراحی پلان ارزان

طراحی پلان و نمای داخلی در آمل | هزینه طراحی پلان و نمای داخلی | طراحی پلان ارزان


شاید ندانید که طراحی پلان ساختمان در فرایند ساخت و ساز تا چه اندازه اهمیت دارد. این فرایند بر فروش ملک مورد نظر تاثیر بسیار زیادی دارد. در واقع یک معمار ماهر می‌تواند با توجه به کمبودها و کاستی‌های موجود در زمین بهترین پلان ممکن را ارائه دهد. بدین ترتیب از فضا استفاده بهینه خواهد شد و و یک طرح جالب آماده می‌گردد. یک پلان باید با روشی اصولی و قوی طراحی شده باشد. فقط به همین شرط می‌تواند نقشی مهم در تغییر سبک زندگی ایفا کند و بر قیمت فروش ساختمان نیز اثر بسزایی داشته باشد. ما در همین راستا شما را با کلینیک ساختمانی آریابان آشنا می کنیم. به واسطه ی این کلینیک بهترین طراحی پلان و نمای داخلی در آمل خواهید داشت.

در واقع با یک طراحی دقیق و ارائه پلان حرفه‌ای جای هر قسمت مشخص بوده و در نهایت ارتباطی موثر در قسمت های مختلف ساختمان ایجاد خواهد شد.

خدمات و فعالیت مجموعه ی آریابان شامل مشاوره در مورد خرید و نصب بسیاری از تجهیزات ساختمانی و امنیتی از جمله مشاوره درمورد، قیمت و خرید انواع سیستم اعلام حریق در چالوس ،طراحی نمای داخلی در چالوس و… در سایر شهر های استان مازندران نیز می‌شود.

شما قبل از براوورد قیمت طراحی پلان و نمای داخلی در آمل … می توانید با دفتر این کلینیک که شماره آن در ادامه قید شده تماس بگیرید. از هزینه دقیق،آن و… مطلع شوید.

۰۹۱۱۸۰۰۸۹۰۲
۰۹۱۱۸۰۰۸۹۰۳

برای درک بیشتر و به دست آوردن اطلاعات کاربردی در مورد چیستی و چگونگی طراحی پلان و نمای داخلی، مراحل طراحی پلان و نمای داخلی، همچنین به منظور آشنایی بیشتر با کلینیک ساختانی آریابان و… با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید:

پلان و طراحی پلان

پلان در واقع یک برش افقی فرضی از ساختمان است. عملیات طراحی پلان طرح و جزئیات داخل ساختمان را نشان دهد. به عبارت دیگر پلان دیاگرامی اندازه گیری شده از یک اتاق یا یک بنا می باشد که از دید بالا ترسیم شده باشد. پلان می تواند از یک ساختمان کامل، یک طبقه از یک بنا، یک واحد و یا یک اتاق باشد.

لازم به ذکر است که باید اصول و مراحل طراحی پلان را به ترتیب پیش برد. این گونه انجام طراحی پلان شما به درستی و به بهترین نحو ممکن انجام می شود. در صورتی که به اصول دقت نکنید، ممکن است طرح پلان خوبی حاصل نشود. اما وقتی به همه مراحل اصول طراحی پلان توجه کرده و آن ها را در طراحی خود لحاظ کنید، بدون شک می توانید پلانی فوق العاده برای سازه مورد نظر طراحی نمایید. 

بهترین طراحی پلان و نمای داخلی

بهترین طراحی پلان و نمای داخلی یک سری ویژگی ها را دارد. در ادامه این ویژگی ها را برای شما بر می شماریم:

 • انعطاف پذیری و تغییر کاربری: طراحی خود را به گونه ای انجام بدهید که در آینده، خودتان یا خریدار احتمالی خانه، بتوانید به راحتی اتاق کار را به اتاق کودک تغییر دهید.
 • طراحی ایده‌آل اتاق ها: دقت کنید که اتاق خواب دور از فضاهای جمعی قرار بگیرد. سرویس بهداشتی نباید روبروی فضاهای جمعی منزل مانند غذاخوری یا پذیرایی باشد. اغلب افراد ترجیح می‌دهند آشپزخانه رو به غذاخوری یا پذیرایی باز شود تا کسی که مشغول آشپزی است بتواند با مهمان‌ها در ارتباط باشد یا بازی بچه ها را زیرنظر بگیرد.
 • توجه به اندازه: هنگام طراحی اتاق یا راهرو، تعداد افرادی که به طور همزمان در آن فضا حضور خواهند داشت را درنظر بگیرید. از خودتان بپرسید آیا فضای کافی برای حرکت آنها وجود دارد؟ آیا فضای کافی برای اثاثیه مورد نظر ما وجود دارد؟
 • انطباق با اولویت ها و سبک زندگی: اگر فضاهای جمعی برایتان مهم است، دقت کنید که بین آشپزخانه و محیط بیرون و همچنین پذیرایی فضای راحت و کافی وجود داشته باشد. اگر خانه، محل کار شماست، دقت کنید که اتاق کار روشنایی مناسبی داشته باشد و در صورت امکان در جای دنجی قرار بگیرد.
 • بین ریزه‌کاری های معماری و شرایط واقعی تعادل برقرار کنید: قبل از اینکه عشق پله های شاهانه و پنجره های کف تا سقف شما را بگیرد، ایمنی کودکان، نظافت و هزینه سرمایش و گرمایش خانه را در نظر بگیرید.
طراحی پلان و نمای داخلی در آمل | هزینه طراحی پلان و نمای داخلی | طراحی پلان ارزان
طراحی پلان و نمای داخلی در آمل | هزینه طراحی پلان و نمای داخلی | طراحی پلان ارزان

مراحل طراحی پلان و نمای داخلی

طراحی پلان و نمای داخلی شامل مرا حل زیر است:

 • انتخاب مکان: محدوده مورد نظر خود را مشخص کنید. اگر می خواهید پلان یک ساختمان موجود را رسم کنید، ببینید چه قسمتی از آن را می خواهید رسم کنید.
 • اندازه‌گیری: دیوار‌ها، درها و اثاثیه وابسته به پلان را اندازه‌گیری کنید. دقت کنید که کلیت پلان با فضای ساخت همخوانی داشته باشد.
 • رسم دیوارها: دیوار تک تک اتاق های ساختمان را رسم کنید و دقت کنید که در رسم دیوارها مقیاس رعایت شود.
 • اضافه کردن مشخصات معماری: با اضافه کردن بخش هایی مانند در و پنجره که جای آنها در ساختمان ثابت است و همچنین یخچال، خشک‌کن و سایر وسایلی که باید در جای خاص قرار بگیرند، مشخصات معماری را به پلان خود اضافه کنید.
 • اضافه کردن اثاثیه: در صورت نیاز، اثاثیه را به پلان خود اضافه کنید.

نکات مهم حین طراحی پلان و نمای داخلی

نکات مهم و اساسی که حین طراحی پلان و نمای داخلی باید در نظر داشته باشید در ادامه ذکر می کنیم:

 1. بهره برداری مطلوب از مکان
 2. توجه به عبورو مرور و آسایش در پلان
 3. گرمایش و سرمایش را در نظر بگیرید
 4. در نظر گرفتن کودکان در طراحی پلان
 5. برقراری ارتباط بین فضاها
 6. ایده های مختلف را بررسی کنید اما دلبسته آن ها نشوید
 7. اثاثیه را فراموش نکنید
 8. توجه به نیاز‌های افراد مسن در طراحی پلان
 9. طراحی پله ها را در اولویت قرار دهید
 10. در نظر گرفتن احتمال فروش خانه درطراحی پلان

هزینه طراحی پلان و نمای داخلی در آمل

به طور کلی برای هزینه طراحی پلان و نمای داخلی نمی توان رقم ثابتی در نظر گرفت. زیرا یک سری نکاتی اساسی مانند مساحت زمین، زیربنای سازه، برای ایجاد ساختمان جزو اولین مواردی هستند که بر هزینه طراحی پلان و نمای داخلی اثر می‌گذارند. همچنین، اداری، تجاری یا مسکونی بودن ساختمان و … مورد نظر باعث ایجاد تفاوت‌های بسیاری در هزینه آن می‌شود.

اما فرا موش نکنید که طراحی پلان و نمای داخلی پایه و اساس ساختمان شماست و با ارزش‌ترین بخش هر طراحی نیز هست. پس سرمایه‌گذاری بر روی این مورد امری بسیار حیاتی خواهد بود.

شما قبل از شروع طراحی پلان و نمای داخلی در آمل می توانید با دفتر این کلینیک که شماره آن ۰۹۱۱۸۰۰۸۹۰۳ و ۰۹۱۱۸۰۰۸۹۰۲ می باشد تماس بگیرید. بدین ترتیب شما می توانید از هزینه دقیق آن و… مطلع شوید.

چرا کلینیک آریابان؟

 • روابط عمومی بالا و حسن خلق پرسنل کلینیک
 • منصف بودن از نظر قیمت
 • فروش محصولات با کیفیت
 • خدمات پس از فروش و نصب محصولات
 • تنوع محصولات
 • ارائه مشاوره های کاربردی

همه این ها تنها بخشی از حسن کلینیک آریابان می باشد. شما برای اطمینان فقط کافیست در صورت نیازمند بودن به محصولات این کلینیک سری به فروشگاه بزنید تا برتری کلینیک آریابان به شما ثابت گردد.

طراحی پلان و نمای داخلی در آمل | هزینه طراحی پلان و نمای داخلی | طراحی پلان ارزان
طراحی پلان و نمای داخلی در آمل | هزینه طراحی پلان و نمای داخلی | طراحی پلان ارزان

کلینیک ساختمانی آریابان

فراموش نکنید که در پروژه های بزرگ و پیچیده ساختمانی نیاز به یک فرد یا تیم حرفه ای، با تجربه و آموزش دیده برای طراحی پلان و نمای داخلی هست. البته همه این ها باید زیر نظر یک معمار کاربلد باشند. ما در همین راستا شما را با کلینیک ساختمانی آریابان آشنا می کنیم. به واسطه ی این کلینیک بهترین طراحی پلان و نمای داخلی در آمل خواهید داشت.

برای آشنایی بیشتر با فعالیت، خدمات و محصولات این کلینیک و افرادش و … با لمس روی 👈👈کلینیک ساختمانی آریابان وارد پیج اینستاگرامی کلینیک شوید.

تماس با ما

برای مشاوره گرفتن در مورد طراحی پلان و نمای داخلی در آمل می توانید از مشاوره رایگان متخصصان کلینیک ساختمانی آریابان استفاده کنید. بدین منظور می توانید با شماره های زیر در تماس باشید:

۰۹۱۱۸۰۰۸۹۰۳

۰۹۱۱۸۰۰۸۹۰۲

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *